HEO > Příznaky, projevy > Bolesti > Bolest hlavy

Bolest hlavy od krční páteře, v zátylku, na temeni


Bolest hlavy se může vyskytovat jako samostatné onemocnění, stejně tak však může být i příznakem mnoha chorobných stavů. Pro rozpoznání původu bolesti je důležité určit povahu bolesti a co nejpřesněji ji lokalizovat.

Příčin bolesti hlavy je mnoho a jsou jak psychické, tak fyzické. Rozpínavá, tenzní bolest hlavy na temeni bývá např. přítomna při stresu či celkové únavě organismu. Tenzní bolesti hlavy v temeni či v týlu mohou rovněž doprovázet negativní emoční stavy.
Vzhledem k současnému životnímu stylu je velmi častá také bolest hlavy od krční páteře, zejména jde o bolest hlavy v zátylku, projekce bolesti však může směřovat i do jiných oblastí hlavy. Tato bolest bývá následkem dlouhodobého setrvání v nevhodné poloze, při níž jsou napnuté šíjové svaly a je omezen krevní oběh mozku.
Bolest hlavy a šíje může být také způsobena šíjovou osteochondrózou, tj. změnami na meziobratlových ploténkách, s čímž se setkáváme především u starších lidí.

Odhalení zdroje bolesti je určující pro léčbu. Bolest hlavy se může objevit kdykoliv a u kohokoliv bez ohledu na věk či pohlaví. Pokud je bolest náhlá, dlouhotrvající, často mění svůj charakter apod., měli byste Váš stav konzultovat s odborníkem.

Zákaz kopírování jakékoliv části tohoto webu - Copyright heo.cz © 2012

Prohlášení o obsahuKontakt, Odkazy