HEO > Zdraví, krása > Péče o vlasy

Rychlý, rychlejší růst vlasů, urychlení, vitamíny, šampon, přípravek pro růst, podpora


O růstu vlasů a možnostech jeho urychlení panují mezi lidmi různé mylné informace a mýty. Mnoho lidí například věří, že pokud své vlasy budou pravidelně stříhat, vlasy porostou rychleji. Účinek se nedostaví ani pokud budete vlasy stříhat za úplňku, jak zní jedna z babských rad. Žádný efekt nemá ani jejich úplné holení, které neovlivní hustotu, ani růst vlasů. Urychlení růstu vlasů obecně nelze příliš ovlivnit žádnými zásahy zvnějšku.
Hlavními okolnostmi, které ovlivňují rychlost růstu vlasů jsou především věk a hormonální stav těla. Vlas navíc neroste neustále, prochází stádii růstu a klidovými fázemi. Nakonec vlas vypadává.

Vědci a odborníci v oblasti vlasové kosmetiky dosud nepodali spolehlivý recept, jak urychlit růst vlasů, následující článek vám proto představí pouze některé z více či méně spolehlivých možností, které jsou v současnosti dostupné.

Nejjednodušší a nejlevnější prostředky jsou šampóny na růst vlasů. O jejich účinnosti se polemizuje a o všech přípravcích nelze tvrdit, že kýžený výsledek skutečně zajistí. Pozitivní efekt určitých látek na vlasovou pokožku a vlasy však prokázaly i některé vědecké studie. Tak byla prokázána například účinnost kofeinu na vypadávání a rychlý růst vlasů. Hledáte-li spolehlivý šampón pro růst vlasů, navštivte raději lékárnu než drogérii a před nákupem se poraďte s kožním lékařem či alespoň lékárníkem. V současné době je často doporučován například přípravek na růst vlasů Renokin. Tento produkt je vhodný nejen pro zlepšení růstu vlasů, a to jak starých tak nových, ale je vhodný také pro redukci jejich vypadávání.

Předem je však třeba počítat s tím, že vnější péče může růst vlasů pouze částečně podpořit, nelze od ní očekávat převratné změny. Přesto je však vhodná vlasová kosmetika velmi důležitá. Vlasy by pro zdravý a přirozený růst vlasů neměly být příliš mastné ani přesušené, neměly by být zatěžovány barvením a jinými úpravami, které zasahují jak vlasovou pokožku, tak ničí strukturu vlasu, což přináší rychlejší vypadávání vlasů a zpomalení jejich růstu.

Vlasová kosmetika by dále měla být doplněna příjmem vhodných látek, které pozitivně působí nejen na stav vlasů, ale také nehtů a pokožky. Mezi minerály a vitamíny na růst vlasů se řadí například mangan. Jeho přirozeným zdrojem jsou například obilniny. Velmi důležitým prvkem je vápník, jehož hlavním zdrojem jsou mléčné výrobky, které by proto neměly ve vašem jídelníčku chybět. Celkově prospěšný pro vlasy a nehty je také vitamín B, ve všech svých podobách.
Víte-li, že ve své potravě přijímáte nedostatek některého z těchto prvků, měli byste je přijímat minimálně v tabletách, které můžete zakoupit v lékárně.

Pokud se vám nedaří zajistit rychlejší růst vlasů žádnou přirozenou cestou, nabízí se ještě jedna možnost, a tou je prodloužení vlasů v kadeřnickém salonu. Při tomto zákroku jsou obvykle používány skutečné pramínky vlasů, aby výsledek vypadal přirozeně. Tímto způsobem získáte vysněný účes během pár hodin, cenou však budou vysoké finanční náklady a především je nutné počítat s tím, že vlasy nemají dlouhou životnost a po čase je nutné zákrok opakovat, chcete-li si dlouhou hřívu udržet.

Zákaz kopírování jakékoliv části tohoto webu - Copyright heo.cz © 2012

Prohlášení o obsahuKontakt, Odkazy