Vzhled a kvalita vlasů významným způsobem dotvářejí celkovou podobu obličeje a závisí na nich krása a mladistvost celkového vzhledu. S tím jak stárneme vlasy postupně mění svoji strukturu, ztrácí pružnost, lesk a ve většině případů také hustotu v důsledku jejich výraznějšího vypadávání.
Problém je častější u mužů, které trápí zejména vypadávání vlasů v oblasti temene hlavy, vytváření koutů a podobně. Ženy obvykle vypadávání vlasů nepostihuje v tak vysoké míře, ale protože obvykle mívají vlasy delší, představuje pro ně snižující se hustota vlasů větší potíže.
Vypadávání vlasů je obvykle dáno především geneticky, v druhé řadě pak důsledkem vnitřních a vnějších faktorů, jako jsou hormonální změny a důsledek stresu a podobně. Pokud víte, že máte k vypadávání vlasů sklony, je vhodné soustředit se především na prevenci, a to dodržováním správného životního stylu, doplňováním látek, kterých je v těle nedostatek a případně používáním vhodných kosmetických prostředků.
Základem je vyvážený strava, která by měla být zdrojem všech důležitých látek. Mějte na paměti, že pokud vám nadměrně vypadávají vlasy, je to pravděpodobně jen jeden z projevů toho, že ve svém životním stylu děláte něco špatně. Ve svém jídelníčku proto nezapomínejte na zeleninu, luštěniny, tmavé pečivo a podobně. Stravu je také vhodné doplnit vitamíny proti padání vlasů. Obecně nelze říct, které vitamíny jsou pro předcházení vypadávání vlasů nejdůležitější, jejich příjem by měl být vyvážený a žádný by neměl chybět, proto můžete pravidelně užívat tablety, které obsahují nejdůležitější vitamíny.
Péči o stav organismu můžete poté doplnit zevní kosmetikou. Šampón proti vypadávání vlasů koupíte v každé drogérii, jejich účinnost je však velmi rozdílná. Obecně lze říci, že pokud máte sklony k padání vlasů dané genetiky, pomohou vám jen minimálně.
Vhodný přípravek proti vypadávání vlasů by vám měl doporučit kožní lékař či dermatolog, kterého byste měli navštívit co nejdříve, kdy získáte podezření, že vám vypadává nadměrné množství vlasů. Jednou ztracené vlasy už získáte zpět jedině tak, že podstoupíte finančně náročnou operaci transplantace vlasů.
Obecně platí, že vlasy se sklonem k vypadávání byste neměli příliš zatěžovat a pečovat o ně velmi šetrně. Vhodné je například používat kosmetiku, která je založená na přírodní bázi a nezatěžuje tak vlasy chemickými látkami.
Dále není vhodné vlasy barvit, protože tím vlasy vysušíte a poškodíte. Vhodná není ani trvalá či rovnání nebo kulmování vlasů a také jejich pravidelné vysoušení fénem.
Péči o vlasy pak můžete doplnit také využíváním různých zábalů, pomoci může také kůra proti vypadávání vlasů, což jsou léky, které mají obvykle podobu tablet a obsahují důležité látky, které napomáhají udržet vlasy v dobrém stavu a zabránit jejich vypadávání.
Většina doporučení, která zde předkládáme, se týkají zejména prevence. Vypadávání vlasů je vhodné zejména předcházet, protože odstraňování důsledků nesprávné péče o vlasy lze obvykle odstraňovat jen stěží. Přirozenou cestou bohužel nelze vlasová ložiska regenerovat a obnovit tak růst vlasů. Při menších potížích často pomůže změna účesu. Pro vlasy se sklonem k vypadávání nejsou vhodné příliš dlouhé účesy, protože vlasy zatěžují a ty pak ještě více vypadávají. Krátký účes také často pomůže lépe skrýt místa s řídkým vlasovým porostem. Zkuste se proto poradit s vaším kadeřníkem.
Při větších problémech je možné použít paruku nebo podstoupit operaci transplantace vlasů.
Zákaz kopírování jakékoliv části tohoto webu - Copyright heo.cz © 2012