HEO > Zdraví, krása > Péče o vlasy

Transplantace vlasů u mužů a žen, nastřelování, nastřelení vlasů cena


Barva, hustota a kvalita vlasů jsou jedny z faktorů, které jsou určeny víceméně geneticky. Zatímco ženy často trápí příliš jemné vlasy a jejich nedostatečná hustota, problém s nadměrným vypadáváním vlasů mají častěji muži. Padání vlasů v určité míře je přirozený proces těla a každý den nám jich vypadne několik desítek. Problémem však je, pokud vlasy rychleji vypadávají než dorůstají.
Příčin řídnutí vlasů je mnoho, nejčastěji k němu však dochází z důvodů hormonálních. Za vypadáváním vlasů u žen stojí nízká hladina hormonu estrogenu. Proto se může zvýšit počet vypadaných vlasů především v období hormonálních změn jako je puberta, těhotenství či menopauza. Vypadávání vlasů je pak způsobeno mužským hormonem testosteronem, což je příčina proč tento problém trápí především muže.

Vypadání vlasů lze do jisté míry předcházet užíváním vhodných preparátů v podobě vhodné vlasové kosmetiky, různých doplňků potravy a podobně. Pokud je příčinou stavu hormonální nerovnováha, je třeba ho konzultovat s lékařem, protože se mohou objevit i jiné zdravotní problémy.
Druhou možností dnes představuje estetická chirurgie, která si už dokáže s problémem poradit, a to prostřednictvím transplantace vlasů. U mužů i u žen je tato operace prováděna pokud se u nich ve vlasovém porostu objevují výraznější lysá místa.
Princip transplantace spočívá v tom, že je pacientu odebrána část jeho vlastního vlasového porostu, a to z místa, kde není nedostatek vlasů problémem, obvykle z týla. Vlas je odebrán i s cibulkou a poté je „nastřelen“ (transplantace vlasů se někdy označuje také jako nastřelování vlasů) do oblasti, kde vlasy nerostou.
Operace je poměrně náročná a lze jí provést několika možnými způsoby. Klasické nastřelení vlasů se provádí odstraněním větší oblasti vlasů, a jejím důsledkem je proto nepříliš nápadná jizva v týle hlavy.
Při použití novějších metod je přenesen každý vlasový štěp jednotlivě, a nevzniká tedy žádná jizva, výsledky bývají také přirozenější a mívají větší úspěšnost. Nevýhodou této metody je pak především vyšší cena. Transplantace vlasů může být provedena také za pomoci laseru. Laser je v tomto případě využíván k vytváření otvorů pro vlasy v oblasti, kde jsou aplikovány odebrané vlasové štěpy.

Ať už je zákrok prováděn kterýmkoliv způsobem, jeho důsledkem nejsou žádné výraznější jizvy a výsledek vypadá přirozeně. Po zákroku je třeba počítat s tím, že se výsledek neprojeví ihned. Vlasový štěp se nejprve musí usadit, aby mohly vlasy začít růst normálním způsobem. Konečný výsledek pude patrný do jednoho roku. Výhodou však je, že efekt je víceméně trvalý, a nemusíte se proto obávat nutnosti brzkého opakování operace.

Zákrok může podstoupit v podstatě kdokoliv, ačkoli jsou nejčastějšími zákazníky muži, transplantace vlasů u žen také nejsou výjimkou. Operace nepředstavuje žádná velká zdravotní rizika, kromě těch, která plynou z anestezie.

Transplantace vlasů patří v estetické chirurgii mezi operace finančně náročnější. V České republice zaplatíte podle kliniky, velikosti ošetřované oblasti a využívané metody zhruba od 30 000 až do 100 000 Kč.

Zákaz kopírování jakékoliv části tohoto webu - Copyright heo.cz © 2012

Prohlášení o obsahuKontakt, Odkazy