HEO > Zdraví, krása > Plastické operace > Potíže > Kruhy pod očima

Kruhy pod očima: příčina, odstranění, jak na ně


Tmavé kruhy pod očima jsou velmi častým problémem, jenž může být důsledkem mnoha příčin. První, na co je třeba se zaměřit, je odstranění těchto příčin a až potom může následovat terapie, jinak by neměla smysl a ani účinek.

Chyba může být ve špatném stravování, kdy člověk požívá nadměrné množství soli nebo uzenin. Avšak nejčastější příčinou je nedostatek spánku, kdy je nejúčinnější léčbou dostatečně se prospat.
Pokud dodržujeme spánkový režim a přesto se nám objeví kruhy pod očima, příčina bude nepřiměřená námaha očí, kterou může způsobit například nedostatečně osvětlení při čtení, špatná poloha při čtení a podobně. Mezi posledními můžeme ještě zmínit nedostatek vitamínu A, dědičnost či stres.

Způsobů jak na kruhy pod očima, pokud se již vyskytly, je celá řada. Je všeobecně známé, že jako prevence na zvýšení odolnosti oblasti v okolí očí a očí slouží mrkev nebo i například mrkvová šťáva, a stejně tak slouží i k rychlejší regeneraci pokožky.
Jako druhý domácí způsob pro rychlejší odstranění kruhů pod očima se používá plátek okurky, který si položíme na postižené místo. Oči máme samozřejmě zavřené, čímž nenamáháme oko a necháme ho odpočinout, ideálně za poslechu relaxační hudby, aby se tělo dokonale uvolnilo, a zbytečně jsme nestahovali oční svalstvo.

Pokud chceme okamžitý efekt, nezbývá než tyto kruhy zamaskovat. Nejúčinnějším prostředkem je korektor. Jak správně a přirozeně použít korektor naleznete na různých fotografiích na internetu, nejlepší však je navštívit vizážistku, která vám vše důkladně vysvětlí a poradí vám techniku nanášení i odstín, který se k vaší pleti nejvíce hodí.

Na trvalé kruhy pod očima lze použít i laser nebo plasticko-chirurgický zákrok. Bohužel ne ve všech případech - záleží na typu vaší pokožky a na jejím stupni poškození. Stupeň poškození rozpozná pouze odborník, ke kterému je nutno přijít na placenou konzultaci. Tyto zákroky se pohybují řádově v tisících.

Zákaz kopírování jakékoliv části tohoto webu - Copyright heo.cz © 2012

Prohlášení o obsahuKontakt, Odkazy