HEO > Příznaky, projevy > Krvácení, krev > Krev v moči

Krev v moči u žen, u muže, příčiny


Nález krve v moči, zvaný hematurie bývá varovným signálem případných vážných potíží organismu. Tato situace nastává po průniku krve do moči v jakémkoliv místě močových cest, počínaje ledvinami.
Mezi příznaky vesměs patří teplota a bolesti při močení. 

Mezi nejznámější příčiny krve v moči patří snížená srážlivost krve, která vzniká po podávání léků, které ředí krev. Další možnosti, které krev v moči příčiny provází, může být onemocnění glomeruly v ledvinách, což bývá způsobeno nedokonalou funkcí imunitního systému, projevujícím se poškozením glomeruly a následného průniku většího množství červených krvinek do moči. Dále rakovina ledvin, močového měchýře, močové kameny, nebo různé močové infekce.
V případě močových kamenů někdy kámen prochází hůře a vzniká tzv. ledvinová kolika, kterou provází velmi prudké bolesti břicha.
Infekce močových cest jsou provázeny častým močením a řezavými bolestmi při močení. Objevuje se i krev v moči u mužů v případě rakoviny prostaty. Pocity nevyprázdnění, častého močení a tenkého přerušovaného proudu moči a krev v moči u muže, to vše stojí za příčinami různých onemocnění mužů.
Také je možné objevit krev v moči u žen při odběru moči v průběhu menstruace nebo při jakémkoliv krvácení gynekologického původu. 

Z důvodu předcházení velmi vážných onemocnění se doporučuje okamžitá návštěva lékaře. Provádí se odběry a laboratorní vyšetření, díky kterému je možné přesně diagnostikovat onemocnění a jeho závažnost. Někdy stačí indikovat léky, někdy po zjištění nádorů, či cyst, je nutný chirurgický zákrok.

Zákaz kopírování jakékoliv části tohoto webu - Copyright heo.cz © 2012

Prohlášení o obsahuKontakt, Odkazy