HEO > Příznaky, projevy > Krvácení, krev > Krvácení při pohlavním styku

Krvácení při pohlavním styku


Ke krvácení může docházet v různých situacích života člověka. Jednou z nich může být období pohlavního života. Slabé krvácení se může objevit jak u prvního, tak u druhého pohlavního styku, které je nejobvyklejší.
Dochází k němu z důvodu protržení panenské blány, kdy většinou odtéká pár kapek krve. Samozřejmě se také objevuje v průběhu celého života.
Někdy dochází ke krvácení z důvodu nadměrné velikosti penisu při zavádění do pochvy, nedostatečného zvlhčení poševní sliznice, případně křečovitého stažení svalů poševního vchodu. 

Jednoznačné příčiny krvácení při pohlavním styku, případně krvácení po pohlavním styku bývají různé. Ve většině případů se jedná o slabé krvácení, které může být zapříčiněno například kontaktním krvácením z ektopia, nebo jiného nálezu či změně na děložním čípku.
Silnější krvácení bývá způsobeno pohlavním stykem v průběhu menstruace.
Dalšími příčinami při pohlavním styku může být například mechanické poškození nebo prasknutí nějaké krevní cévy. Častokrát se krvácení objevuje z důvodu přípravy dělohy na samotnou menstruaci, případně se pár dní před menstruací krev objevuje vesměs v případě užívání hormonální antikoncepce.
Jakékoliv potíže s následkem krvácení ať při samotném pohlavním styku, případně po něm je nutné řešit s gynekologem. Ten provede buď běžné vyšetření s odebráním stěru, anebo se provádí tzv. kolkoskopie kvůli detailnímu vyšetření děložního čípku. Dále se provádí mikroskopický nátěr poševní cytologie. Ve výjimečných případech se na děložním čípku objevuje tzv. děložní vřídek. V tomto případě se provádí tzv. leptání. Pokud krvácení není silné a samo ustane, není nutné být neklidní, toto nevyžaduje zvláštní pozornost.

Zákaz kopírování jakékoliv části tohoto webu - Copyright heo.cz © 2012

Prohlášení o obsahuKontakt, Odkazy