Každý z nás se v životě alespoň jednou dostal do přímého kontaktu se psem, či kočkou. Jen tak to krásně koukající stvoření pohladit, něco dobrého k zakousnutí podat, či s hrůzou na vrčícího psa s vyceněnými zuby vzpomínat.
Horší je to pak s milovníky těchto němých stvoření, kteří při kontaktu se svým miláčkem začínají kýchat, mají hroznou rýmu, či kašel. S největší pravděpodobností se u nich tímto způsobem projevuje alergie na kočky, nebo také alergie na psy, či lépe řečeno na jejich srst.
Kočky i psi totiž produkováním slin a potu, „mytím" do své srsti zanáší substanci, která se takto rozšiřuje po celém jejich těle. Přecitlivělí jedinci jsou na tuto substanci zachycenou na chlupech nebo kůži a kožních šupinkách jejich zvířat alergičtí.
Bohužel léčba alergie na kočky, mimo podávání antihistaminik, je pro jejich majitele velmi tvrdá, doporučuje se rozloučit se se svým zvířecím mazlíčkem. Případně, pokud někomu například alergie na psy projevy hrozí, ale ještě se plně nevyvinula, může být řešením zamezení vstupu psa či kočky do ložnice nebo dětského pokoje. Nicméně chloupky a kožní šupinky v případě pobytu zvířete v bytě jsou vzduchem roznášeny úplně všude.
Zákaz kopírování jakékoliv části tohoto webu - Copyright heo.cz © 2012