HEO > Zdraví, krása > Plastické operace > Zákroky > Operace břicha

Plastická operace břicha, plastika břicha, abdominoplastika


Mezi náročnější zákroky plastické chirurgie se řadí plastika břicha neboli abdominoplastika. Tato operace je vhodná pro ty, kteří rychle ztratily na váze či u žen po porodu, kdy je často výsledkem přebytečná vytahaná kůže. Dále je při této operaci odstraňován tuk, který se ukládá v oblasti břicha. Musí se však jednat o tuk podkožní, nikoli tuk který je uložen přímo v břiše, protože ten operací odstranit nelze.
Operace však může napomoci zpevnit ochablé břišní svalstvo. Před návštěvou plastického chirurga je však důležité si uvědomit, že operace neslouží k velkým změnám váhy a obecně by ji neměli podstupovat obézní lidé, protože slouží spíše jako korektivní zákrok po již proběhlé ztrátě kilogramů jinými způsoby.

Jak již bylo řečeno, plastická operace břicha patří mezi náročnější operační úkony estetické medicíny, a to z několika důvodů. Především samotná operace trvá několik hodin a obvykle se provádí v celkové anestezii. Zákrok je spojen jak s odstraňováním tukových buněk podobně jako u liposukce, ale je navíc doplněn odstraňováním přebytečné kůže, takže se jedná o zákrok komplexní a komplikovanější. Na rozdíl od mnoha jiných zákroků plastické chirurgie neprobíhá ambulantně, ale je nutné, aby pacient strávil po jeho proběhnutí ještě několik dní v zdravotním zařízení, kde byl zákrok proveden a kompletní rekonvalescence může trvat i dva týdny a déle.

Zákrok je proveden dlouhým podélným řezem v dolní části břicha, kdy je pak odstraněna přebytečná kůže a následně zbylá vypjata a přišita. Někdy je navíc třeba operaci doplnit i řezem svislým.
Z tohoto důvodu je třeba počítat po operaci s poměrně velkou a viditelnou jizvou. Proto je zákrok vhodný spíše pro ženy a muže s pokročilým stádiem tohoto estetického problému, protože u nich se jizvy lépe skryjí v záhybech kůže. Po operaci je pak třeba počítat s nutností nosit speciální kompresní spodní prádlo a omezit na několik týdnů větší fyzickou zátěž.

Jinou možností redukce tuku je liposukce břicha. Oproti abdominoplastice se jedná o jednodušší zákrok s menšími riziky a minimálními stopami po operaci. Liposukce je vhodná i pro štíhlejší jedince. Její nevýhoda spočívá v tom, že zákrok odstraňuje pouze tukové buňky a není možné touto metodou odstranit také přebytečnou kůži a strie, jako v případě plastické operace břicha. Liposukce je proto vhodná pouze pro určitou část pacientů.
Abdominoplastika i liposukce mají dlouhodobý a ve většině případů trvalý efekt, pokud nedochází k výraznému zvýšení váhy či dalšímu těhotenství a porodu. Abyste zjistili, který typ estetické úpravy v oblasti břicha je vhodný právě pro vás, je důležité absolvovat nejprve vstupní prohlídku u lékaře, který vám doporučí optimální řešení.

Liposukce a abdominoplastika se tedy liší způsobem provedení a náročností úkonu, a proto je odlišná také cena těchto zákroků. Za abdominoplastiku obvykle zaplatíte od 20 000 do 50 000 Kč. Některé kliniky dále neuvádí další výdaje spojené s operací, především pobyt ve zdravotnickém zařízení, který je v tomto případě po provedení operace nezbytný, kompresní prádlo a další. Za liposukci zaplatíte méně, ceny začínají již na deseti tisících za úkon a méně a málokdy přesahují padesát tisíc korun. Ceny zákroku se však liší podle typu liposukce, která je prováděna.

Zákaz kopírování jakékoliv části tohoto webu - Copyright heo.cz © 2012

Prohlášení o obsahuKontakt, Odkazy