HEO > Zdraví, krása > Plastické operace > Zákroky > Operace očních víček

Plastická operace očních víček, plastika očních víček, cena


S rostoucím věkem klesá přirozená elasticita kůže, což se projevuje zejména u žen v oblasti obličeje. Lifting a další operace, které zlepšují mladistvost vzhledu pokožky patří mezi nejčastější zakázku z ordinací plastických chirurgů. Ženy především trápí pokles očních víček, stejně jako okolo úst i očí vznikají i na očních víčkách vrásky. Tyto potíže vedou k tomu, že oční víčka těžknou a klesají na úroveň řas.
Není to problém pouze estetický, ale také zdravotní, protože mrkání se stává náročnějším, vede ke zvýšené námaze očí a v důsledku toho k poruchám zraku. V některých případech může přinášet také bolesti hlavy a další. Postupně se také vytváří na očních víčkách tukové váčky, které vedou k dalším potížím.

V čem tedy spočívá plastická operace očních víček?
Při operaci vám estetický chirurg především odstraní přebytečnou kůži a tukové váčky. Jedná se o operaci spíše jednodušší, při které obvykle není třeba celkové anestezie, ale pouze lokálního znecitlivění. Zákrok může být proveden buď pouze na vrchních víčkách, někdy však probíhá na obou očních víčkách, zejména při pokročilejších potížích.

Věk vhodný pro operaci není pevně stanoven, pouze výjimečně je však prováděn u pacientů mladších třiceti let. Obvykle je operace očních víček prováděna až v pozdějším věku, je však vhodné přijít co nejdříve, když se začne pokles očních víček a vznik tukových váčků projevovat. Pokud necháte obtíže rozvinout nevyhnutelně se vystavíte jejich zdravotním důsledkům.

Plastická operace očních víček může být někdy spojena také s jinými úpravami v oblasti obličeje. Obvykle s faceliftingem, při kterém je kůže vypjata či může být také částečně odstraněna jako v případě operace očních víček.

Před operací musí pacient nejprve podstoupit vyšetření u lékaře, který zjistí, zda je pacient zdravotně způsobilý, ale plastičtí chirurgové často zkoumají také psychický stav a motivaci, která vede k operaci. Na samotnou operaci si musíte přinést tmavé sluneční brýle, které je nutné bezprostředně po operaci nosit.
Obvykle pacient odchází prakticky ihned po provedení operace, jedná se pouze o ambulantní zákrok. Plastika očních víček někdy zanechává jizvy, které ale nejsou příliš výrazné a postupně mizí a blednou.

Zákrok se řadí mezi běžné úkony a provádějí ho téměř všechna pracoviště estetické chirurgie. Ceny operací očních víček se v České republice pohybují v rozmezí zhruba pěti až dvaceti tisíc. Nejčastěji za tento zákrok zaplatíte zhruba 10 000 Kč.

Zákaz kopírování jakékoliv části tohoto webu - Copyright heo.cz © 2012

Prohlášení o obsahuKontakt, Odkazy