HEO > Zdraví, krása > Plastické operace > Zákroky > Operace obličeje

Face lifting obličeje, plastika obličeje a krku, plastická operace face lift


První projevy stárnutí se u většiny lidí odrazí především na kůži obličeje. Vrásky, povadlá oční víčka a celkově méně pružná pokožka nekompromisně projevují přibývající roky života. Estetická chirurgie, která se snaží podpořit dosažení ideálu mladosti, proto hned na začátku svého rozvoje vyvinula metody, které pomáhají vyhladit kůži v obličeji, a navracejí tak mladistvý vzhled.

Plastika obličeje při které je odstraňována přebytečná kůže, a zbylá kůže je vypjata, se nazývá face lifting. Zákrok je prováděn především na obličeji, ale také také v oblasti krku.
Operace je obvykle prováděna invazivně, to znamená že je do kůže řezáno a důsledkem jsou jizvy, které jsou však při dobrém provedení poměrně dobře skryty, protože řezy jsou vedeny po krajích obličeje a je možné je zakrýt vlasy.
Invazivní metoda se někdy také nazývá jako tzv. smass lifting. Současná plastická chirurgie však již vyvinula také metody neinvazivní. Takovou metodou je například tzv. Soft lift, při které je do podkoží pomocí jehly vpraveno tenké vlákno, s jehož pomocí je kůže vypínána. Tento facelift je bezpečnější než invazivní metody, jeho nevýhodou však je postupné odeznívání efektu, který obvykle trvá zhruba pět let a poté je zákrok třeba zopakovat. Pozitivní však je, že plastická operace obličeje a krku pomocí metody Soft lift nezanechává žádné jizvy.

Na operaci se nevztahují žádná výraznější omezení z hlediska věku či pohlaví. Operace je prováděna častěji u žen, ale v mnoha případech ji podstupují i muži. Zákrok by měl být prováděn až u starších lidí, u kterých je možné kůži odstranit, vypnutí kůže s jemnými vráskami je metodou face liftingu obtížné. Předpoklad pro provedení operace je tak jako u ostatních zákroků dobrý zdravotní stav, který je předem třeba konzultovat s lékařem.
Plastika je prováděna obvykle v celkové anestezii, případně v tzv. analgosedaci, kdy jsou podávány léky tlumící bolest a sedativa.

Někteří zákazníci plastických chirurgií se rozhodnou zkombinovat face lifting s dalšími zákroky v oblasti obličeje a krku. Většina pracovišť estetické chirurgie tuto možnost podporuje. Společně s liftingem je někdy prováděna například plastická operace podbradku. Zvětšený podbradek, který dělá nevzhledný dojem je totiž také často projevem stárnoucí nepružné kůže. Pokud se nejedná pouze o přebytek kůže, ale také tuku, provádí se také plastika krku, například formou liposukce, kdy je odsát tuk z podbradku a zároveň je kůže za pomoci liftingu vypjata.
Výsledky těchto kombinovaných zákroků jsou velmi dobré, šetří čas a také jsou šetrnější k vašemu zdravotnímu stavu, protože není třeba opakovaných anestezií atd. Ne ve všech případech je provedení více úkonů současně možné.

Po provedení liftingu je nutná ještě dvou až tří denní hospitalizace a nošení obvazů. Když jsou obvazy sundány, je pacient nucen nosit ještě zhruba dva týdny speciální masku, která usnadňuje hojení. Konečný výsledek není ihned patrný, a to zejména z důvodu otoků a dalších nepříjemných a bohužel nevyhnutelných důsledků operativního zákroku.
Je také třeba upozornit na to, že ani invazivní způsob nepřináší trvalý efekt, ačkoli je možné očekávat dlouhodobější účinek než v případě neinvazivní metody. V důsledku dalšího stárnutí kůže však nevyhnutelně dochází k její opětovné proměně.

Nelze jednoznačně říci jaká bude cena zákroku, protože finanční náročnost se liší nejen dle pracoviště, na kterém je zákrok prováděn, ale především také rozsahem liftingu, způsobem provedení a kombinací s dalšími zákroky.
Běžný lifting obličeje a krku je možné podstoupit již za cenu do dvaceti tisíc korun. Obvykle se cena pohybuje zhruba do čtyřiceti tisíc korun, a to jak v případě invazivní, tak neinvazivní metody. Pokud je zákrok kombinován s jinými operacemi, cena je samozřejmě vyšší.

Zákaz kopírování jakékoliv části tohoto webu - Copyright heo.cz © 2012

Prohlášení o obsahuKontakt, Odkazy