HEO > Zdraví, krása > Plastické operace > Zákroky > Operace uší

Plastická operace uší, plastika, odstáté uši, přišití u dětí


Jednou z operací v oblasti estetické chirurgie, která je na rozdíl od většiny ostatních prováděna již u malých dětí, je plastická operace uší. Nejčastější potíží v této oblasti jsou odstávající uši, velké uši či různé výrazné deformace a odchylky od normálu. Problém je v naprosté většině případů pouze estetické rázu, avšak může přinášet lidem s touto potíží výrazné psychické obtíže, protože vzhled uší značně ovlivňuje celkovou estetiku a symetrii obličeje a hlavy.
Odstálé uši u dětí znamenají často problémy v kolektivu, a proto je dobré se tímto estetickým problémem zabývat zejména pokud samo dítě pociťuje subjektivní potíže.

Vývoj uší končí již v raném dětství, a pokud se tedy jedná o vrozenou vadu, je plastika uší nejčastěji prováděna u v předškolním či mladším školním věku. Většina operací řeší především odstáté uši.
Operace ušních boltců se řadí mezi jednodušší zákroky plastické chirurgie a obvykle probíhá pouze v lokální anestezii. Přišití uší trvá jen jednu až dvě hodiny a pacient může krátce po zákrok opustit zdravotní zařízení. Složitější zákroky, které řeší různé deformity, pak trvají i delší dobu a někdy i v celkové anestezii.
I při úpravě odstávajících uší je však chirurgem prováděna určitá plastická úprava celkového vzhledu ucha, nejedná se tedy jako v představách laiků o pouhé přišití boltce, zákrok je směřován ke zcela přirozenému výsledku.

Po operaci zůstávají jizvy, které jsou obvykle trvalé, ale málo patrné. Kvalitní plastický chirurg zákrok provede tak, aby jizva byla skryta například ušním boltcem. Efekt operace je také trvalý a obvykle není třeba dalších zákroků. Rekonvalescence trvá zhruba týden až dva a neprovází ji žádné velké bolesti.

V případě operace uší u dětí, je zákrok hrazen zdravotní pojišťovnou a to až do deseti let věku. Pokud je operace provedena později, pacient si ji hradí sám. Zákrok se však řadí mezi levnější a zaplatíte za něj v průměru 8 000 až 12 000 Kč.

Zákaz kopírování jakékoliv části tohoto webu - Copyright heo.cz © 2012

Prohlášení o obsahuKontakt, Odkazy