HEO > Zdraví, krása > Plastické operace > Zákroky > Operace brady

Plastická operace brady zmenšení, plastika brady zvětšení, cena


Brada podobně jako nos výrazně dokresluje celkový tvar a výraz obličeje. Plastická operace brady proto může znamenat výrazný zásah do vzhledu, a přinést tak vyšší sebevědomí pro ty, které trápí příliš nevýrazná či naopak nepřirozeně nápadná brada. Estetická chirurgie dokáže v současnosti provést zvětšení i zmenšení brady, při současné korekci tvaru, tak aby výsledek přirozeně odpovídal symetrii ostatních částí obličeje.

Asymetrie brady obvykle souvisí s potížemi v oblasti čelisti a úpravě brady by tudíž měla předcházet péče stomatologa o tuto oblast. Předkus může způsobit nevýraznost brady, jiné vady čelisti naopak vedou k její nepřiměřené velikosti.

Zvětšení brady

Zvětšení brady se provádí v případech, kdy je brada především při pohledu z profilu nevýrazně rýsovaná. V takovém případě může být použit implantát, který je do brady vložen. K výrobě implantátu jsou využívány materiály, které přirozeně vrůstají do kosti brady, a vytváří tak postupně její součást.
Modernější a v současné době používanější metodou zvýraznění brady je vysunutí kostní tkáně. Při tomto typu zákroku není do těla vpravován cizorodý materiál, a operace proto redukuje rizika použití implantátů, jako je jeho nepřijetí tělem, infekce a další. Při zákroku je v podstatě předsunuta dolní čelist úst, a brada je tak posunuta vpřed. Operace tedy probíhá z dutiny ústní, díky čemuž po zákroku nezůstávají v podstatě žádné viditelné jizvy.

Zmenšení brady

Zmenšení brady je svým principem jednodušší než její zvětšení. Při zákroku je seříznut vystupující bradový výčnělek, a brada se tak stává méně výraznou. Stejně jako v případě zvětšení se operace provádí z vnitřní strany spodního rtu, a nezůstávají po ní proto viditelné jizvy. Zákrok je taktéž prováděn v celkové narkóze.
Operaci zmenšení brady provází modelace jejího tvaru. V některých případech na modelaci nového tvaru brady nestačí samotná kost, kterou pacient v bradě má, ale je nutné bradu vyplnit jiným materiálem, podobně jako v případě zvětšování brady nebo je možné taktéž využít posunutí bradového výběžku.

Cena operace brady je přibližně okolo dvaceti do čtyřiceti tisíc korun, dle náročnosti úkonu.

Zákaz kopírování jakékoliv části tohoto webu - Copyright heo.cz © 2012

Prohlášení o obsahuKontakt, Odkazy