HEO > Zdraví, krása > Plastické operace > Zákroky > Operace rukou a nohou

Plastická operace stehen a paží, plastika rukou, nohou, odsátí tuku


Ztráta elasticity kůže či její nadbytek je s přibývajícím věkem problémem takřka všech mužů i žen, a to na různých částech těla. U žen je největším problémem pokleslá kůže v oblasti obličeje, zejména víček, a to především proto, že tato část těla je nejviditelnější. Klesající pružnost kůže se však projevuje také v dalších partiích, jako jsou stehna a paže. Na kůži v těchto partiích se také výrazně projeví ztráta kilogramů, a to zejména výrazná a náhlá. Důsledkem je povislá kůže, která ubírá tělu dojmu plnosti a mladistvého vzhledu.

Plastická operace stehen a paží probíhá v celkové anestezii a jsou při ní odstraňovány přebytky kůže v těchto problematických oblastech těla. Plastika rukou či stehen je často doprovázena také liposukci, respektive odsátí tuku je doplněno redukcí přebytečné kůže. Důvod je ten, že liposukce je obvykle doporučována pouze mladším lidem, kteří mají dobrou elasticitu kůže. Pokud žena či muž chce zákrok přesto podstoupit i v pokročilejším věku, je vhodné operace doplnit také úpravou kůže, která by se nepřizpůsobila novému tvaru těla.

Operace není příliš náročná, je však třeba počítat s tím, že po jejím provedení zůstávají viditelné jizvy. Zkušený chirurg však úkon proveden tak, aby jizvy byly co nejméně patrné. Plastika stehen je tak často prováděna směrem k hýžďové rýze u přechodu z hýždí na stehna a v tříslech, kde jsou jizvy nejméně patrné. V případě rukou je řez veden na dolní straně paží, takže jizvy sice viditelné jsou, ale nejsou zřejmé na první pohled. Po operace následuje zhruba dvoutýdenní rekonvalescence, která je spojena s nošením speciálních elastických kalhot či návleků na paže.

Podstoupení zákroku není věkově omezeno, nicméně je doporučováno spíše u starších pacientů, či mužů a žen trpící výraznějším ukládáním tuku, u kterých není vhodné provést liposukci. V některých případech je třeba zákrok provést nejen z estetického hlediska, ale i z hlediska hygieny a zdravotních rizik, protože přebytečná kůže může vytvářet nepřirozené záhyby, způsobující potíže různého druhu.

Cena plastické operace stehen a paží je v České republice zhruba okolo patnácti až třiceti tisíc korun. Finanční náročnost stoupá podle toho, zda je zákrok spojen s odstraňováním tuku, či je pouze odstraňována přebytečná kůže.

Zákaz kopírování jakékoliv části tohoto webu - Copyright heo.cz © 2012

Prohlášení o obsahuKontakt, Odkazy