HEO > Zdraví, krása > Hubnutí

Jak zhubnout stehna, hubnutí stehen


Jednou z nejrizikovějších partií ženského těla při nabírání tělesné hmotnosti jsou stehna. Problém silnějších stehen trápí velkou část žen v České republice a problém se zvyšuje zejména s přibývajícím věkem, avšak komplexy z nedokonalosti své postavy v problematických partiích trápí i velmi mladé dívky. Možností, jak zhubnout stehna je celá řada a následující článek vás seznámí s některými z nich.
Základním bodem každé snahy o zeštíhlení postavy je změna jídelníčku. Správná životospráva je důležitá nejen pro vaše stehna, ale i pro celý organismus a všechny partie těla. Ovlivňuje i vaši psychiku, která se také může ukázat jako jeden z faktorů nabírání tělesné hmotnosti. Změna jídelníčku by měla stát v centru vaší pozornosti především pokud je vaším problémem nadváha, avšak zamyslet se nad potravinami, které pravidelně konzumujete, byste měli i v případě, že nejste spokojeni pouze s jednou částí vašeho těla. Konzumace příliš těžkých a tučných potravin se totiž v první fázi projeví právě zvětšeným objemem problematických partií, do kterých se ukládá větší množství tukové tkáně.

Avšak nejúčinnějším prostředkem docílení krásných, štíhlých a dobře tvarovaných stehen je pohyb. Cviky pouze na stehna v podstatě neexistují. Při cvičení posilujeme vždy několik partií našeho těla.

Na posílení přední strany stehen je nejúčinnějším cvikem „dřep do výpadu" (střídání nohou, jedna noha jde dopředu a dřepne, vrátí se do postoje snožmo a dopředu jde druhá noha), pro zvyšování obtížnosti můžeme časem připojit do rukou ještě činky.

Druhým účinným cvikem je polosed, pololeh, kdy propínáme a pokrčujeme nohy, a to bez přestávek, nohy během cviku nepokládáme, jinak ztrácí účinek.

Na vnitřní stranu stehen je nejúčinnější cvik bez přístroje v tureckém sedu, kdy kmitáme koleny nahoru a dolů, čímž protahujeme stehenní svaly.

Chcete-li posílit svoji motivaci a ujistit se o svém vytrvání, můžete si koupit permanentku do posilovny nebo fitness klubu v okolí, kde vám poradí zkušený trenér a kvůli investovaným penězům nepřestanete po prvních dvou dnech. V posilovnách můžete využít různých přístrojů, které vám cvičení nejen usnadní, ale také zpestří. Cvičení by vás mělo především bavit, pokud se budete nutit do sportů či cviků, které vám nevyhovují, je pravděpodobné, že vaše motivace bude velmi rychle klesat.

Jedním z doprovodných, nežádoucích a velice nepříjemných jevů silnějších stehen je celulitida. Proti té můžete bojovat například masážemi, které jsou na stehna přímo zaměřené. Dále si můžeme koupit v lékárně či drogerii doporučené krémy a gely proti celulitidě, které nám pomohou zpevnit a vyhladit naší pokožku v oblasti stehen a hýždí. Další variantou jsou různé doplňky stravy, které napomáhají rychlejšímu a jednoduššímu spalování tuků v celém těle. Avšak i v případě celulitidy platí, že nejdůležitější je pohyb a také si uvědomit, že nelze očekávat zázraky. Celulitida trápí i velmi štíhlé ženy, velkou roli hraje dědičnost, ale také například hormonální antikoncepce a další faktory.

Pro netrpělivé ženy, které chtějí mít krásná stehna do měsíce aniž by cvičily nebo změnily svou životosprávu zbývá už jen ta nejradikálnější možnost hubnutí stehen, kterou je liposukce. Liposukce stehen je nejrychlejší způsob hubnutí, je ale nutné si uvědomit, že finanční náklady nejsou nízké a jedná se o chirurgický zákrok, který nemusí mít jistý a trvalý výsledek a v extrémních případech může být ohroženo i vaše zdraví.

Zákaz kopírování jakékoliv části tohoto webu - Copyright heo.cz © 2012

Prohlášení o obsahuKontakt, Odkazy