HEO > Zdraví, krása > Hubnutí

Cviky na hubnutí


S nadváhou nebo nadbytečnými kily se potýká během života téměř každý člověk. Nejúčinnějším způsobem hubnutí je vyvážená strava v kombinaci spolu s pohybem. Udržovat si fyzickou kondici a správný tvar těla lze pouze pravidelným cvičením.

Nikdy se nezaměřujeme pouze na jednu problémovou partii, ale protahujeme celé tělo s důrazem na nejproblémovější partie. Je důležité si vytvořit plán cviků na hubnutí a striktně jej dodržovat.

Nejúčinnějšími cviky na hubnutí stehen jsou dřepy do výpadu, u kterých si můžeme navyšovat úroveň pomocí činek v rukou a protahování nohou na židli (posadíme se a nohy střídavě pokrčujeme k sobě a protahujeme do dálky, nikdy je nepokládáme na podlahu).

Těmito cviky se protáhnou také hýžďové svaly, které posílíme ještě jedním cvikem. Cvik se provádí v kleče, ruce opřené dlaněmi o zem a jednu nohu zvednete, tak aby stehno bylo vodorovně s podložkou a lýtko svisle k zemi. V této poloze kmitáte nahoru a zpět, každou nohu desetkrát ve třech cyklech. Postupně počet kmitů navyšujeme.

Nejjednodušším cvikem na vytvarování lýtek jsou výpony ve stoje. V domácím prostředí je nejideálnější se postavit na schod špičkami nohou, tak aby se paty nedotýkaly podložky ani v klidové fázi.

Mezi nejobtížnější cviky na hubnutí patří ty na zpevnění břišních svalů. „Sedy-lehy" se nedoporučují, protože většina cvičících nedokáže provádět cvik správně a spíše si tak ničí záda, než posiluje břišní svaly. Opět tedy nejjednodušší cvik „svíčka" - poloha vleže, ruce podél těla a nohy a trup zvednout kolmo k podložce. Záda si nepodpíráme rukami, zvedáme se a opět si leháme na celou plochu zad. Cvik provádíme na tvrdší podložce.

Zákaz kopírování jakékoliv části tohoto webu - Copyright heo.cz © 2012

Prohlášení o obsahuKontakt, Odkazy