HEO > Zdraví, krása > Hubnutí

Tablety na hubnutí a obezitu


V České republice chce zhubnout nadbytečná kila každý třetí člověk a každý pátý člověk trpí dokonce obezitou, která mnohým z nich může způsobovat závažné zdravotní problémy od vysokého krevního tlaku, přes 90krát vyšší riziko vzniku cukrovky, až po 12krát větší riziko předčasného úmrtí. Obezita s BMI nad 40 je dokonce už klasifikována jako nemoc.
O nadváze a obezitě se na nás valí informace ze všech stran, spolu se zaručenými recepty, jak dosáhnout ztráty kilogramů, které nás nepřiměřeně zatěžují. Vyznat se v této záplavě informací však pro mnohé není jednoduché, a tak málokdo ví, kde začít, aby jeho cesta neskončila dříve než se dostaví první výsledky.

První zastávkou vaší cesty za hubnutím by měla být v ideálním případě tělocvična či jiné sportoviště. Fitness centra nabízí speciální cvičící programy na míru, individuální trenéry, kteří vám poradí, které cviky jsou nejúčinnější na jaké partie, jaké je jejich správné provedení a kvalitní trenér vám vedle toho doporučí i vhodný jídelníček. Ačkoli tento druh pohybu nemusí vyhovovat všem, nelze mu upřít jeho nespornou účinnost, bezpečnost a výhodou je také forma předplacení, která vám zabrání ve vaší aktivitě ustat.

Ještě před započetím hubnutí je důležité zvážit, jaké příčiny za vaší nadváhou stojí. Mohou to být samozřejmě různá onemocnění, která lze léčit a zmírňovat jejich projevy, ale jinak s nimi nelze nic udělat. Těmito chorobami však trpí pouze malé procento populace, a je tedy velmi nepravděpodobné, že se to týká právě vás. Přesto se, pokud si nejste zcela jisti, raději poraďte se svým lékařem, který vám může dát cenné rády, které vám pomohou vyhnout se mnohým překážkám, které vás na cestě za lepší fyzickou i psychickou kondicí čekají.

Druhým pilířem hubnutí je samozřejmě změna jídelníčku. Informací o potravinách a jejich energetické hodnotě je dostupná celá řada, na vás už je pouze vybrat si ty, které vám budou nejvíce vyhovovat, a to nejen z hlediska přísunu kalorií, ale také z hlediska chuti. Základem je dodržování rovnice života: přísun energie by měl být stejný jako výdej. V procesu hubnutí se samozřejmě tato rovnice musí na určitou dobu změnit, aby bylo možné redukovat váhu, musíte více energie vydat.

Efekt hubnutí posílíte, pokud si vyzkoušíte tablety na hubnutí, které mohou například až zdvojnásobit účinek výsledku fyzické námahy. Tyto prostředky je možné doporučit právě tehdy, pokud už se vám alespoň částečně povedlo váš životní styl změnit a obohatit ho nějakou pohybovou aktivitou. Jakékoliv tablety na obezitu totiž bez přidružených změn ztrátě kilogramů nepomohou.

Nezavrhujte ani kurzy zaměřené na hubnutí. Nejste jediní, kdo bojuje s nadváhou a není lepšího způsobu, než hubnout kolektivně. Je to velice motivující tím, že vidíte v ostatních soupeře a snažíte se být nejlepší, ta/ten pochválená/ý. Zároveň si vyměníte své zkušenosti s předchozím hubnutím, které nebylo efektivní. A v neposlední řadě zde naleznete nové přátele, se kterými můžete pokračovat v udržování kondice i po skončení kurzů, které samozřejmě nejsou zdarma. Ale přiznejme si, kdo z nás by tam dobrovolně a zadarmo vydržel chodit? Stejně jako v případě fitness centra je předplacení této služby zárukou, že vytrváte nejen v účasti na kurzech, ale především v procesu hubnutí.

Možných cest je mnoho, ať už se však vydáte kteroukoli z nich, jistým změnám v životním stylu se nevyhnete. Přesto však tato cesta nemusí být nepříjemná a odměnou vám bude lepší celkově lepší fyzický stav a psychická pohoda.

Zákaz kopírování jakékoliv části tohoto webu - Copyright heo.cz © 2012

Prohlášení o obsahuKontakt, Odkazy