HEO > Zdraví, krása > Hubnutí

Přípravky na hubnutí, přípravek na účinné hubnutí


Většina lidí už dnes ví, že účinné hubnutí je možné pouze za předpokladu změny stravovacích návyků a pohybové aktivity. To však bývá velmi náročný a také dlouhý proces, který nemusí přinést očekávané výsledky, a proto mnoho lidí usilující o ztrátu nadbytečných kilogramů, ztrácí motivaci a ve svém úsilí po čase polevuje. Mnozí z nich se proto po čase začnou zajímat o přípravky na hubnutí, které by jim v náročném procesu úpravy váhy pomohly. Následující text informuje o základních typech přípravků, které jsou v současné době k dostání na trhu léčiv.

Na úvod je třeba si zodpovědět otázku, jak je to ve skutečnosti s účinností těchto přípravků, a co od nich tedy můžete očekávat. Obecně je možné tuto otázku shrnout tak, že určitý efekt každý z těchto přípravků skutečně vykazuje (jinak by nemohly být volně prodejné), avšak tento efekt je u každého produktu velmi rozdílný a obvykle není tak výrazný, jak je deklarováno výrobcem. Nemusí to však znamenat, že reklamní slogany jsou zcela lživé, pouze však zapomínají na upozornění, že účinnost tablet či koktejlů musí být doprovázena přiměřenou změnou životního stylu, a že žádný produkt nemá shodné účinky na každého. Je tedy třeba, abyste se poradili s vaším lékařem či lékárníkem a vyzkoušeli, který produkt bude vhodný právě pro vás.

Přípravky na hubnutí je možné v nejobecnější rovině rozdělit na ty, které dostanete pouze na předpis od lékaře a ty, které jsou volně k dostání. První z nich pravděpodobně získáte pouze pokud trpíte skutečně velkou nadváhou, či vašemu hubnutí zabraňují vrozené zdravotní dispozice. Podívejme se proto blíže na léky volně dostupné, které může využít většina lidí.

Přípravky na hubnutí, které jsou volně dostupné mají obvykle podobu doplňků stravy. Mnohé z nich už se v dnešní době vyhýbají přílišné užívání chemických prostředků, které není vhodné pro dlouhodobé užití z hlediska vedlejších zdravotních důsledků a nepřiměřené zátěže organismu, a jejich složení je založeno na přírodních látkách. Výhodou takových produktů je, že jejich vedlejší účinky nebývají negativní, ale mohou mít naopak další pozitivní efekty na celkový stav organismu, zvyšují jeho odolnost, upravují metabolismus a další.

Přípravek na hubnutí, který je volně dostupný v lékárnách či prodejnách zdravé výživy má obvykle podobu tablet či sirupu nebo je vyráběn ve formě koktejlu. Tyto dvě podoby nelze zaměňovat. Zatímco tablety či sirup jsou pouze doplňkem k vaší běžné stravě, koktejly stravu do jisté míry nahrazují.

V neposlední řadě je třeba zmínit rozdílný druh účinků, který přípravky na hubnutí přinášejí. Zatímco některé z nich pomáhají odbourávat tuk, jiné přispívají ke zrychlení metabolismu. Jiné zase působí především na pročištění organismu nebo brání zadržování tekutin v těle. Některé působí pozitivně na vysoký krevní tlak a problémy srdce, jiné naopak využívají kofein, který tlak spíš zvyšuje. Není tedy možné doporučit univerzální prostředek, který je vhodný pro každého. Důležité je především (třeba za pomoci lékaře) určit příčinu nadváhy či obezity a podle toho změnit životní styl a případně zvolit nejvhodnější podpůrný prostředek. Pokud tomu nevěnujete dostatečnou pozornost, můžete naopak vašemu tělu uškodit.

Nad přípravky na hubnutí proto není třeba ohrnovat nos, zároveň však ani čekat zázraky. Tak jako všude, i zde platí, že je třeba zvolit rozumný a přiměřený přístup.

Zákaz kopírování jakékoliv části tohoto webu - Copyright heo.cz © 2012

Prohlášení o obsahuKontakt, Odkazy